Anasayfa

Bitcoin Çalmak İçin Platformu Klonladılar.

0

KrebsonSecurity‘nin Pazar günkü bir yazısında, gazeteci Brian Krebs, şüpheli olmayan kurbanları privnote.com web sitesinin privnotes.com olarak bilinen neredeyse aynı sürümüne çeken bir kimlik avı dolandırıcılığı konusunda uyardı.

Krebs, “Bitcoin adreslerini içeren tüm iletiler, gönderenin ve iletinin alıcısının Internet adresleri aynı olmadığı sürece farklı bir bitcoin adresi içerecek şekilde otomatik olarak değiştirilecektir.” Dedi. “Yakın zamana kadar Privnotes’un ne yaptığını tam olarak anlayamadım, ama bugün kristal berraklığında oldu” dedi.

Bitcoin adresleri içeren iletileri avlayan ve orijinal adresi gönderilen iletideki kötü oyuncunun kendi adresine değiştiren bir komut dosyası içeriyor ve sahte site, Krebs‘in testlerde keşfettiği gibi iletileri tamamen şifrelemiyor ve “kullanıcılar tarafından gönderilen tüm iletileri okuyabilir hatta düzenleyebiliyor.

Kurbanların geri dönüp komut dosyasının değiştirdiği bitcoin adreslerini kontrol edemediği, mesajlar  gönderilir, okunur ve silinir. Kimlik avı test birimi 221B’nin baş araştırma görevlisi Allison Nixon‘a göre, komut dosyasının bir mesajda tekrarlanması durumunda bitcoin adresinin yalnızca ilk örneğini değiştirdiğini açıkladı.

 

 

coinaridoshika

Hong Kong Satış Otomatları İçin Ghostcoin

Previous article

Zimbabve Bitcoin Profili Yükseldi.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa