Bitcoin

Bitcoin Gerçekten Gizli mi?

0

Bitcoin nedir yazımda güvenli başlığı altında şeffaf olduğuna bir merkeze bağlı olmadığına değinmiştim. Bitcoin yatırımı, günümüzdeki en güvenilir yatırım araçlarından biridir. Çünkü sahip olduğu blockchain teknolojisi, siber saldırılara karşı üst düzey bir altyapıya sahiptir. Bu ağ üzerinde gerçekleşen tüm işlemler, geri döndürülemez ve değiştirilemez şekilde şifreleme algoritmaları ile işlenmektedir lakin Gizliliğinizi korumak için yatırımcı olarak sizin de yapmanız gereken şeyler vardır. Bitcoin’in izlenebilirliğini iyi kavramak gerekiyor. İşlemler halka açık ve izi sürülebilir olduğu için kalıcı bir şekilde Bitcoin ağının içinde bulunur. Bitcoin adresleri anonim kalamadığı için sadece bir kez kullanılmalı ve bu adresleri göstermeme konusunda dikkat edilmelidir.

güvenliğiniz için yapmanız gerekenler var maddeler halinde araştırdık sunuyoruz.

Cüzdanınızı ve Adresinizi Değiştirin

Ödemelerinizi almak için her seferinde yeni bir adres kullanmanızda fayda vardır. Ayrıca birden fazla kripto cüzdan kullanarak işlemlerinizi güven altına almak için bireysel olarak yapmanız gerekenleri ihmal etmeyin.

IP adresinizin kopyalanma ihtimali de var. Bitcoin altyapısı ile bu çok zor olsa da imkansız değil. bu yüzden mutlaka kripto cüzdan birden fazla ve güvenli şifreleme  cihazınız virüs karşı önlem almak şart.

Sonuç

Sonuç olarak; Bitcoin işlemleri %100 gizli değil fakat herhangi bir yatırım sistemi ile karşılaştırdığınızda denk geleceğiniz en güvenli sistem olduğu inkar edilemez. Var olan sistemin güvenilirliğinden ne kadar emin olsanız da bireysel önlemlerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

 

coinaridoshika

Bitcoin Nedir?

Previous article

iOS Opera Touch kripto entegrasyonu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Bitcoin