Anasayfa

Cashaa, Hackerlara 336 Bitcoin Kaptırdı!

0

Teknoloji geliştikçe en büyük sorun siber saldırılardan korunmak sorunu artıyor, en büyük kuruluşlar hala siber saldırılardan müzdarip.

Londra merkezli olan Cashaa platformu , ihlallerle ilgili soruşturmalar başladı, para çekme ve para yatırma işlemleri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili tüm işlemleri durdurdu.

Saldırganın, borsa bilgisayarlarından birine kötü amaçlı yazılım yerleştirdiğine inanılıyor. Ve bir çalışan 10 Temmuz öğleden sonra iki ayrı transfer yapmak için makineye eriştiğinde, bilgisayar korsanı, 336 BTC ile cari piyasa fiyatlarında 3,1 milyon dolardan fazla değer kazandı. Bütün bunlar dakikalar içinde, 13:23 ile 13:26 arasında gerçekleşti.

“Cashaa CEO’su Kumar Gaurav, sektör medyasından sözlerini şöyle aktardı: “Hala olayın yol açtığı hasarı araştırıyoruz ve 24 saat boyunca tüm para çekme işlemlerini askıya alıyoruz .”

Paranın 14RYUUaMW1shoxCav4znEh64xnTtL3a2Ek bitcoin adresine gönderildiği iddia edildi. Parayı transfer etmek ve izlenebilirliği sınırlamak için para karışımı yazılımının kullanıldığını gösteren bazı kanıtlar var.

Cashaa, bilgisayar korsanının Hindistan’ın doğusundaki Delhi’den olduğundan şüpheleniyor ve daha sonra Delhi polis siber suç departmanı ile ilgili bir rapor yaptı.

Kaynakça

 

coinaridoshika

Zimbabve Bitcoin Profili Yükseldi.

Previous article

Kripto Para Borsaları’nın Twitter hesapları hacklendi.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa