Anasayfa

Dogecoin

0

Dogecoin logosunda bir internet fenomeni olan Doge’un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek olan, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılmıştır.

  • Asıl yazarlar: Billy Markus, Jackson Palmerİlk piyasaya sunum tarihi: 6 Aralık 2013; 6 yıl önceGeliştiriciler: Billy Markusİşletim sistemi: Microsoft Windows, Linux, iOS, Android
  • Kaynak modeli: Open source Programlama dili: C++

Dogecoin aslen bir şaka/mizahi bir amaçla oluşturuldu. Amaç internette geniş popülerlik kazandıran komik görünümlü Shiba Inu köpeğine atıfta bulunmaktı lakin kripto paralar arasında yerini aldı.

Topluluk, Dogecoin ile bazı inanılmaz şeyler yaptılar. Kripto para birimini kullanarak Jamaika kızak milli takımı için para toplamak için Soçi Kış Olimpiyatları’na gitmek, Kenya’nın kırsal kesiminde bir kuyu inşa etmek için içme suyuna erişim projesini finanse etmek gibi.

Dogecoin’in şu anki piyasa değeri 250 milyon dolar düzeyinde. Kitlesel fonlama çalışmalarında kullanılmasından dolayı Dogecoin’in değerinin zamanla daha da artması öngörülüyor.

Yatırım yapama uygun olduğu görülüyor güvenli ve topluluk tarafından fonlanıyor.

Dogecoin, çok küçük işlem ücretleri ile düşük bir değerde kaldı ve bu, yatırım yapmak için beklemek yerine insanların gerçekten kullandıkları bir kripto parası olmasını sağladı. Dogecoin, insanları internet üzerinden memnun oldukları için beğenilerini toplayan en popüler kripto para oldu.

10 TL’nin karşılığı şu anda 0,00045 BTC ediyor. Ancak Dogecoin’de 10 TL 865.09 DOGE’ye karşılık geliyor. Bu, dönüşüm oranı bakımından Dogecoin’in oldukça kullanışlı Kripto para birimi.

Kaynakça

coinaridoshika

Almanya’dan Kripto Para Yatırımı Onay

Previous article

Devasa Bitcoin Balinası

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa