Anasayfa

Google tarayıcısıbda 49 Kripto Para Hırsızı Yakalandı!

0

“Google, bir güvenlik araştırmacısının özel anahtarları çaldığını keşfettikten sonra 49 kripto para cüzdan tarayıcı uzantısını kaldırdı. Bu Chrome uzantıları, Ledger, Trezor, Jaxx, Electrum, Myetherwallet, Metamask, Exodus ve Keepkey gibi kripto cüzdan kullanıcılarını hedef aldı.”

Güvenlik araştırmacısı Harry Denley Salı günü 49 Chrome tarayıcı uzantısının kullanıcıların kripto para cüzdanı özel anahtarlarını çaldığını açıkladı . Denley, eter cüzdanları üretmek ve ERC20 tokenlerini işlemek için açık kaynaklı bir araç olan Mycrypto’da güvenlik direktörüdür.

Yasal kripto para birimi cüzdan uzantıları olarak görünen 49 sahte Chrome tarayıcı uzantısı, yönetmenin açıkladığı özel anahtarları, anımsatıcı ifadeleri ve anahtar deposu dosyalarını çalan kötü amaçlı kod içeriyordu. Farklı cüzdan yapılandırma adımları sırasında girilen verileri topladılar ve saldırganın sunucularından birine veya bir Google Formuna gönderdiler.

Bu sahtekar tarayıcı uzantılarından bazıları, beş kullanıcı veya olumlu geri bildirim ile derecelendirilen sahte kullanıcılardan oluşan bir ağa sahipti. Denley’e göre, uzantılar Rusya’da yerleşik olması muhtemelen.

Testi sırasında güvenlik araştırmacısı birkaç adrese para gönderdi ve bazı sırlar girdi. Gönderilen fonların otomatik olarak süpürülmediğini ve saldırganların sadece yüksek değerli hesaplarla ilgilendiklerini veya adresleri manuel olarak boşaltmaları gerektiği sonucuna vardı.

Kaynakça

Google uzantıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

coinaridoshika

Libra Derneği, düzenleyici sorunları ele almak için alternatif bir plan düşünüyor

Previous article

Binance’ten SPARK AirDrop

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa