Anasayfa

Google’ın Fitbit’i almaya çalıştığı bildiriliyor

0

Reuters’ın haberine göre Google, dünyanın en tanınmış giyilebilir cihaz üreticilerinden biri olan Fitbit’i satın almak için teklif verdi. İki şirket arasında bir anlaşmaya varılacağına dair herhangi bir onay olmamasına rağmen, bu hareket, Google’ın yalnızca Wear OS çalıştıran iş ortağı cihazlarına güvenmek yerine, akıllı saat pazarına kendi cihazıyla girmesine yardımcı olabilir.

Haberler, Fitbit’in şirketi satın almakla ilgilenen yatırımcıları arıyor gibi görünüyor. Genel büyümeyi sürdürmesine rağmen, Fitbit’in pazar payı, Samsung gibi şirketlerin büyümesini geride bırakmasıyla, son bir yıl içinde düşüyor.

Yıllar boyunca bir dizi farklı şirketi içine çeken Fitbit için ilginç bir olay dönüşü. 2016’nın sonlarında rakip şirket Pebble’ı satın aldı ve kısa süre sonra başka bir akıllı saat üreticisi olan Vector’u da satın aldı. Ayrıca, bir kredi kartı şirketi olan Coin’i ve en son olarak Twine Health’i satın aldı.

Görünüşe göre, Fitbit’in hayal kırıklığı yaratan sonuçlarından sorumlu olmak, Versa akıllı saatinin daha ucuz bir versiyonu olan Versa Lite. Çok daha fazla özellik içeren Versa 2’den yalnızca 40 $ daha ucuz ve örneğin müzik için dahili depolama gibi şeyler sunmuyor.

Google tarafından yapılan bir satın almanın Fitbit’in aşağı doğru gidişatını tersine çevirip çeviremeyeceği görülecek bir şey. Mountain View devi, giyilebilir platformunu çalıştırmada bazı sorunlar yaşadı ve geçen ay gibi, şirketin artık akıllı saat geliştirme peşinde olmadığı bildirildi. Elbette, her zaman başka birinin Fitbit ile anlaşma yapma şansı vardır.

coinaridoshika

IBM, Libra’yı desteklemek istiyor

Previous article

Libra Derneği, düzenleyici sorunları ele almak için alternatif bir plan düşünüyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa