Uncategorized

Hacker’lar Japon takası Bitpoint’ten 32 milyon $ değerinde kripto çaldı

0

Kripto para biriminizi borsalarda tutmak, kesinlikle yapmanız gerektiği artaya çıktı mutlaka Blockzinciri cüzdan tutmak gerekiyor .

Bunun Yeni kanıtı cryptocurrency değişimi Bitpoint $ 32 milyon ayarlamak üzere saldırı yapılmış Japonya, gelir, CoinDesk bildiriyor .

Bir de haber web sitesinde, Bitpoint buna nedenini bulmak ve hasarı en aza indirmek için, yeni hesap açma yanı sıra ticaret durdu neden “sanal para yetkisiz bir çıkışla, belirlenen” söyledi.

Bitpoint’in ana şirketi Remixpoint’ten daha ayrıntılı bir belge , çalınan fonların 23 milyon dolarının borsadaki müşterilere ait olduğunu söylüyor. Nikkei Asian Review’e göre , Remixpoint bu müşterileri tazmin etmeyi planlıyor.

Hangi sikkelerin çalındığına dair bir haber yok, ancak CoinDesk, Bitpoint’in beş kripto para biriminde işlem teklifinde bulunduğunu söyledi; Bitcoin, Bitcoin Nakit, Ethereum, Litecoin ve XRP.

Kripto para birimi borsaları saldırıya uğramak yeni değil, ancak son birkaç ay çok kötüydü. Günler önce, Singapur’daki kripto takası Bitrue 4.2 milyon dolar ayarıyla hacklendi . Mayıs ayında Binance , bir hack nedeniyle yaklaşık 40 milyon dolar kaybetti .

Bitpoint ayrıca saldırıya uğrayan ilk Japon değişimi değil. 2018 Eylül’ünde, Japonya’nın Zaif’i aynı kaderi yaşadı, hacker’lar 59 milyon dolarlık madeni para ile işten çıkarıldı ve Ocak 2018’de, bir başka Japon takası Coincheck, yıkıcı bir hacminde 424 milyon dolar kaybetti.

coinaridoshika

Bedava Bitcoin Kazanma Yolları

Previous article

Kripto Para Cüzdanı nedir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.