Anasayfa

Kendi Kripto Paranızı Oluşturun

0

Kripto para dünyasına olan ilginizi yatırımla sınırlı tutmayıp, bir adım daha ileri götürmeyi hiç düşündünüz mü? Mesela; kendi kripto paranızı oluşturmayı?

İlk adım tercihinize karar vermek olmalı; ya yeni bir Blockchain oluşturun ya da var olanı fork’layın. Hangisini istersiniz?

Tabi ki, her iki karar için zengin bir teknik bilgi donanımına ve iyi bir kodlama yetisine sahip olmanız gerekiyor. Siz bilmeseniz de bilen biriyle çalışmanız şart!

Bunun yanı sıra, Github üzerinde bulunan açık kaynak kodlarından faydalanıp, birkaç değişiklik yaparak da yeni bir isimle Blockchain oluşturabilirsiniz.

Teknik Bilgi ve Donanım Yoksa Ne Yapmalı?

Kripto para yaratma platformlarından faydalanabilirsiniz. Ortalama bir bilgisayar bilgisine sahip olduğunuzu ve kripto para dünyasına ilgi duyduğunuzu varsayalım. Bu dünya hakkında gerekli bilgiye sahipseniz, kripto para yaratma platformları üzerinden paranızı yaratabilirsiniz.

Zaten site, size her şeyi verecek ve sizden sadece kripto paranın logosunu, coin sayısını vb. özelliklerini belirlemenizi isteyecek. Bunun için de gerekli alt yapı ve yönlendirmeler yine sitede mevcut; onlar üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Yarattığım Token ya da Coin’ler Nasıl Kullanılır?

Akıllı sözleşme ile destekleyerek coin’leri halka açık hale getirmeniz mümkün olabilir. Tokenler ise, varlık temsilcisi olarak hiçbir maddi değeri olmasa dahi yaratılabilirler.

Yeni bir Blockchain oluşturmak bilgi birikimi kadar emek ve zaman ister. Bunun üzerinde detaylı çalışmalar sürdürmelisiniz Fakat token oluşturmak oldukça basit bir işlemdir; varolan sistemden faydalanılabildiği için fazladan emek vermeniz gerekmez. Ciddi bir amaç taşıması gerekmediği için yarattığınız tokenin varlığını unutabilirsiniz bile…

Eğer ciddi düşünüyorsanız;

Girişimlerinizi başarılı hale getirmek için yarattığınız coin ya da tokene bir değer vermek, korumak, satışı için ilgi çekmek ve insanları ikna etmek olmazsa olmaz maddelerdir. Düşük miktarda komisyon alarak yapılan sözleşmeler, site üzerinden küçük bir meblağ karşılığında hazır token yaratmak, işin kolay tarafı.

İşin zor kısmını seçen coin yaratıcıları da olabilir. Fakat ne seçerseniz seçin, esas zorlu olan kısım; bu paraları halka açmak, tercih edilir hale getirmek. Bunun için işiniz, gücünüz, yarattığınız token ya da coin olmalı. Yine de başarısızlıkla sonuçlanan bir girişim söz konusu olabilir

Kaynakça
coinaridoshika

Bir Ayda Üç Kat Değerlendi: IOST Analizi

Previous article

Raven Coin ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa