Uncategorized

Kripto Para Yatırım Rehberi

0

Öncelikle bir işe yatırım yapmadan önce en ince ayrıntıya kadar araştırma yapmak gerekiyor, gerekli sermaye sahip olmalısınız ve sermayeniz kenara  koyduğunuz para içermeli yani gerçekten size getirisi olan halihazırda işiniz olsun tek başına kripto para işinden gelir elde edeceğim gibi bir düşüncede olmayın .

Kripto para işi gerçekten de riskli bir iş. Evet, insanlar yığınla para kazanıyor. Ancak bazı insanlar da aynı şekilde kaybediyor.

Borsa Kayıt olun

Kripto para işlemleri ticareti borsa vasıtasıyla yapılıyor

Örneğin elinizde Bitcoin var ve Ethereum almak için kullanmak istiyorsunuz. Borsa size takas yapmanızı sağlayayacak bir Ethereum satıcısı bulmanıza yardımcı oluyor.

Borsalar bunu gerçekleştirirken sizden bir ücret alıyor. Normalde bu ücret işlem başına %0.1. Kripto para yatırımı o kadar popüler ki her gün milyarlarca dolar değerinde coin’ler alınıp satılıyor.

“Şanslı” olanlar bundan ciddi paralar kazandı. Artık bu işi yapan çok insan var.

Kısa Dönem Yatırım

Kısa dönem yatırım konusunda bir kripto para birimini kısa süreliğine satın almaktır. Bu süre dakika, saat, gün, hafta veya aylar bile sürebilir.

Belli bir kripto para birimini kısa sürede fiyatı artacağı için alırsınız. Hızlı kazanç için düşmeye başlayacağını anladığınızda satarsınız!

Avantajlar

Kısa dönem kripto para yatırım için en önemli avajntaj yüksek yüzdeli kazançlar için iyi bir fırsat oluşturmasıdır. İtibari para piyasalarından fiyatlar günde %1’den fazla oynamaz. Kripto para birimlerinde ise fiyatı tek gecede katlanabilir!

Dezavantajlar

Kripto para piyasaları çok dengesiz olduğu için ücretler çok hızlı değişebilir. Bu da kısa dönem kripto para yatırım yapmayı düşünüyorsanız piyasaları analiz etmek için çok fazla vakit geçireceğiniz anlamına geliyor.

Duygularınızı kontrol altında tutmak çok önemli. Kısa dönem alım satımda tek bir şey öğreneceksiniz o da her zaman kazanmayacağınız. Umduğunuz gibi yükselmek yerine azaldığını gördüğünüzde de işler çok streli bir hal alacak.

Uzun Dönem Yatırım

“Hodl On for Dear Life”tır. Genellikle uzun dönem kripto para yatırım hamlesi bir coin’i 1 veya daha fazla yıl boyunca elde tutmak anlamına geliyor.

Asıl bakış açısı her zaman dengesizlik olsa da uzun dönemde fiyat büyük oranda artması gerektiği.

2011 yılında fiyatı 0.35$’ken Bitcoin alan şanslı yatırımcılar olacaktır. 2017’ye kadar bekleselerdi coin’leri tanesi 20000$’dan satabilirlerdi. Bu da yatırımınızın 57.000 kat fazlası anlamına geliyor.

Avantajlar

kolay olması ve çok az vakit gerektirmesi. Coin’inizi uzun dönem saklayacaksanız karmaşık alım satım tablolarını veya grafiklerini anlamanız gerekmiyor.

Kısa dönemde sürekli olarak fiyatları kontrol etmeniz gerekirken bunda boş vakitlerinizde kontrol etseniz yetiyor. Çok basit bir süreci var. Coin’iniz aldıktan sonra beklemekten başka bir şey yapmıyorsunuz!

Dezavantajlar

Uzun dönem kripto para yatırım dezavantajlarından biri kısa dönem kazançlar elde etme fırsatını kaçırmanız.

Bazen coin’lerin değeri çok kısa zamanda artıp bir anda düşüyor. Kısa dönem alım satım yapan kişiler bunun farkında olduklarından hızlı kazançlar elde edebiliyorlar.

Nelere Dikkat Etmeli?

Kripto para yatırım işlemlerine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey tüm yatırımınızı kaybetme şansının farkında olmanız.

Kripto para piyasaları çok dengesiz. Bazı insanlar çok para kazansa da bazıları da çok para kaybediyor. Asla kaybetmeyi göze almadığınız bir miktarla yatırım yapmayın.

Kaynakça:

coin.aridoshika olarak bilgi sunuyoruz Sorumluluk bize ait değildir.

 

 

 

 

 

coinaridoshika

Altcoin Nedir?

Previous article

Token Nedir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.