Anasayfa

Libra Derneği, düzenleyici sorunları ele almak için alternatif bir plan düşünüyor

0

Facebook’ta Libra projesinin başkanı David Marcus, Pazar günü bir bankacılık seminerinde, sentetik bir kripto para birimi planlarını bırakabileceğini ve bunun yerine ulusal para birimlerine dayalı bir dizi sabit paraya sahip olabileceğini söyledi. Şirket, kripto para birimlerini ulusal para birimlerine sabitlemenin tercih edilen seçenek haline gelmediğini, ancak bir seçenek olarak açık bıraktığını söyledi.

Ürünün yeniden değerlendirilmesi firma için zor birkaç hafta sonra gelir. Birkaç hafta önce, bazı firmaların Libra için desteklerini çekmeyi düşündükleri ortaya çıktı, sadece birkaç gün sonra, bu firmalardan biri olan PayPal geri çekildiğini açıkladı. Kötü haber burada bitmedi, bir hafta sonra Mastercard, Visa, eBay ve Stripe, düzenleme endişeleri nedeniyle projeden çekildiklerini açıkladılar.

Seminerde panele konuşan David Marcus’un şunları söylediği bildirildi:

Bunu farklı şekilde yapabiliriz. Sentetik bir birime sahip olmak yerine … bir dizi stablecoin, bir dolar stabilcoin, bir euro stablecoin, bir sterlin sterlin stabil coin, vb. Olabilir. Buna kesinlikle ulusal para birimlerini temsil eden çok sayıda stablecoin ile yaklaşabiliriz. belirteçli dijital form. Bu, dikkate alınması gereken seçeneklerden biridir.

Marcus, firmanın ürünü başlangıçta planlandığı gibi Haziran 2020’de göndermeyi planladığını söyledi, ancak düzenleyici sorunlar araya girerse bu hedefi kaçırabileceğini kabul etti. Reuters’a, ürünü piyasaya sürmeden önce endişelerin giderilmesini beklemenin her zaman Facebook’un niyeti olduğunu söyledi.

Kaynakça

 

coinaridoshika

Google’ın Fitbit’i almaya çalıştığı bildiriliyor

Previous article

Google tarayıcısıbda 49 Kripto Para Hırsızı Yakalandı!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa