AnasayfaEthereum

Merkezi Olmayan Borsa Uniswap

0

Kripto para ticareti çok hızlı gelişti dünyada borsa sayısı arttı hacim ve işlem oranı arttı lakin dolandırıcılık, siber soygunlar arttı bu kısmada dikkat etmek gerekiyor.

Uniswap, genel itibari ile ETH ve ERC20 tokenleri arasındaki alışverişi kolaylaştırmak için tasarlanmış, merkeziyetsiz ve Ethereum tabanlı bir protokoldür;

Uniswap, DeFi projeleri Ethereum üzerine kuruldukça bu orantıda artış gösterdi. Her platformda olduğu gibi burada da popülerliğin artması, haksız kazanç elde etmek isteyenlerin iştahını kabartıyor ve bu tarz kişilerin sayısı da artış gösteriyor.

DeFi Prime tarafından sağlanan verilere göre, Uniswap’ta meşru projeleri taklit eden ve kullanıcıların varlıklarını, değersiz bir kripto para ile değiştirmeleri için kandırmaya çalışan bu kişilerin önüne geçilmesi için farklı tartışmalar yaşanıyor.

Bir portföy yöneticisi ve likidite sağlayıcısı Balancer, bu aldatmacayı ilk fark edenlerden birisi oldu ve Uniswap’taki kullanıcıları, The Balancer (BAL) hakkında uyardı ve bu varlığın şirketleri ile bir alakası olmadığını söyledi.

yani paravan şirketler oluşuyor, dolandırıcılık amacı ile oluşturulan kripto paralarda yaşanan artış, platformun listeleme protokolünün zayıf olmasının doğrudan bir sonucu. Uniswap’da değişimi olan tüm varlıklar, platformun ön ucunda desteklenir. Bu durum, kullanıcıların kripto para adresini arama kutusuna yapıştırabileceği ve açılır listeyi otomatik olarak kripto para ile doldurulabileceği anlamına geliyor.

Kaynakça

coinaridoshika

Bitcoin’in Yasal Olduğu ve Yasak Olduğu Ülkeler

Previous article

Lightning Network

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa