Anasayfa

panik satışı nedir ?

0

Ekonomiyi takip ediyorsanız Kripto para piyasasında bir dalgalanma ve  güven sorunu yaşandığını biliyor olmalısınız.

Kripto para yatırım yapanlar Büyük bir risk ortamındalar bu yüzden ekonomi sözlüğünde terim olarak genelde karşımıza Panik satışı ön plana çıkmaktadır.

Panik satışı nedir bu yazıda bu konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız .Panik satışı, yatırımcıların Borsada yaşanan düşüşler sırasında yaygın olarak verdikleri tepkilerden biridir.

Panik satışı, bir yatırım içerisinde fiyatın düşmesine neden olan mantıklı bir analizden ziyade korkuya dayalı ani ve yaygın bir şekilde satılmasıdır. Genellikle panik satışı, bir varlığın fiyatının düşmesine neden olan ve yaygın korkuya yol açan bazı dış olaylardan kaynaklanır.

Örnek vermek gerekirse elimde bir miktar Eth var piyasa dalgalanması nedeniyle eth değeri git gide düşüyor zararın neresinden dönersek kar diyerek eth aniden panik yaparak satarsam panik satışı yapmış oluruz.

Mantıklı olan aslında kripto para yatırım yapmak risklidir bu riski göz alabilir misiniz ?, detaylı bilgi sahibi misiniz ?, sepet mantığı uyguladınız mı ? bu sorulara evet diyorsanız o zaman panik satışı yapmanıza gerek yok riski minimum düşürmüş oluyorsunuz. genelde en büyük hatalar kulaktan duyma bilgilerle yatırım yapılıyor bu yüzden kripto paradan çok büyük oranda zarar edenler hayatını mahveden kişiler var.

coinaridoshika

En İyi Metaverse Coin Projeleri

Previous article

Binance’de Vadeli İşlemler Nasıl Yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa