Anasayfa

Raven Coin ?

0

Ravencoin, varlıkların eşler arasında verimli bir şekilde transferini sağlamak amacıyla oluşturulmuş, orijinalinde Bitcoin’in hard fork kodunu kullanarak geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Bitcoin blockchain ve ERC-20 protokollerine alternatif olarak üretilmiştir.

Coin özelliğinden çok ödeme sistemidir kendine özel cüzdana sahiptir.

Ravencoin’in kısa adı RVN’dir ve maksimum arzı 21 milyar olarak belirlenmiştir.

Fiyatı

Ravencoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ravencoin’in piyasaya çıkış tarihi 31 Ekim 2017 olarak belirlenmiştir. Madencilik faaliyetlerinin serbest bırakıldığı tarih ise Bitcoin’e atıfta bulunmak adına, Bitcoin’in ortaya çıktığı tarihin 9. yıl dönümüne denk gelecek şekilde 3 Ocak 2018’de başlatılmıştır.

Ravencoin aşamalı bir süreçle geliştirilmiştir. Platformun oluşturulması ve madencilik algoritması olan x16r ile ilgili geliştirmeler hali hazırda devam etmektedir. Bu yeni algoritmanın sayesinde, madencilik havuzlarının dominantlığı ve ASIC madencilik cihazlarının kullanım zorunluluğunu ortadan kaldırmak amaçlanmıştır. Kısacası, RVN madenciliği için ASIC cihazlar kullanmak zorunda değilsiniz.

Ravencoin madencilik protokolü olarak proof of work yani iş ispatı algoritmasını kullanmaktadır. Bu algoritma Bitcoin’den esinlenerek oluşturulmuştur.

Ravencoin madencilik ödülündeki yarılanma özellikleri de Bitcoin ile tıpa tıp benzerlik göstermektedir. Madencilik ödülü her 4 yılda bir, 2.1 milyonuncu blok kapatıldığında yarı yarıya düşürülmektedir. Şuan için RVN madencilik ödülü, her blok üretiminde 5.000 RVN’dir. Bir sonraki yarılanma sonrasında bu ödül 2.500 RVN’ye düşürülecektir.

RVN İçin Hangi Kripto Para Cüzdanları Kullanılabilir?

RVN için çeşitli kripto para cüzdanları tercih edilebilir. Bizim size tavsiye edeceğimiz en güvenli cüzdanları ise resmi web sitelerinde sizlerin kullanıma açtıkları kripto para cüzdanlarıdır. Resmi sitelerinden Windows, Linux, MAC, IOS ve Android işletim sistemleri için kripto para cüzdan versiyonlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

 

coinaridoshika

Kendi Kripto Paranızı Oluşturun

Previous article

Bedava Bitcoin

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa