Ripple tarafında kimlere dava açılacak?

Fortune haberine göre davalı tarafta iki Ripple yöneticisi yer alacak: Brad Garlinghouse ve Chris Larsen. Brad Garlinghouse, SEC’nin açacağı dava ile ilgili şunları söyledi:

SEC bugün kripto paralara karşı savaş açma kararı almıştır. SEC Başkanı Jay Clayton’ın görevden ayrılmadan önce aldığı bu son karar; ABD’deki yenilikçi çalışmaların sadece Bitcoin ve Ether ile kısıtlı kalmasına yol açacaktır

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP camiasına bir açıklama yaptı ve ABD’nin finans regülatörü olan SEC’nin şirket aleyhinde dava açtığını duyurdu. SEC Ripple’ın ürettiği XRP coinin bir menkul kıymet olduğunu ve dolayısıyla Ripple’ın usulsüz şekilde menkul kıymet satışı yaptığını iddia ediyor. XRP fiyatı bu duyurunun ardından hızla düşmeye başladı.

XRP fiyatı hızla düşmeye başladı

Ripple tarafından üretilen XRP dava haberi ile birlikte hızla düşmeye başladı. CoinGecko verilerine göre XRP 24 saat gibi bir zaman dilimi içerisinde yaklaşık %20 oranında değer kaybetti. XRP fiyatı 0.50 dolar altına düşerken XRP’nin piyasa değeri 21.2 milyar dolara geriledi. Tether’ın USDT’si böylece XPR ile arasındaki farkı yeniden kapattı.

Kaynakça