Anasayfa

Türkiye Kripto Para Raporu

0

Türkiye kripto para sistemine hızlı alıştı bana göre kripto paraya güven az oldu ilk başta ama Btc hızlı yükselişi Türkiyede kripto para yatırımı hızlandırdı.

Sizler için Türkiye’nin en  kripto para  önemi hangi coinler hangi borsalar bununla ilgili bilgileri kaynağından güncel olarak araştırdık.; Chainalysis kripto para raporunu yayınladı. Şirket bu raporda 154 farklı ülkeyi ve bu ülkelerdeki kripto para kullanımını değerlendirdi. Bu ülkeler daha sonra şu dört kriter baz alınarak sıralandı.

Bölgesinin Lideri Türkiye

Chainalysis hazırladığı bu raporda ülkeleri önce içinde bulundukları bölge içerisinde inceledi. Orta Doğu ülkeleriyle bir arada değerlendirilen Türkiye’nin bölgesinde lider olduğu anlaşıldı.

Türkiye’de En Popüler Kripto Para Birimleri

Raporda Türkiye’deki yatırımcıların en çok tercih ettikleri kripto para birimleri değerlendirildi. Bu coinleri hacimlerine göre sıralayan Chainalysis ortaya şöyle bir liste çıkardı:

Global ve Ulusal Düzeydeki Popüler Borsalar

Türkiye’de kullanılan en popüler global borsaların sırasıyla Binance, Huobi ve Bitfinex, Paribu, Okek,BTCTürk,FTX,Kraken,BitMex

turkiye-populer-kripto-para-borsa

Yerli Yatırımcı Kitlesi Büyüyor

Türkiye henüz kripto para konusunda kapsamlı bir yasal çerçeve hazırlamış değil. Fakat Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bu yılın başında kripto para birimleri ile ilgili yeni araştırmalar yapmaya başladı.  Türkiye yakın gelecekte kripto paraları regüle etmeye başlayabilir.

Kripto para sektöründeki yasal belirsizlikler henüz giderilmemiş olsa da ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının sayısı hızla artmaya devam ediyor. Paribu tarafından yapılan bir çalışma, Türkiye’de kripto para kullanım oranının %1’e yaklaştığını gösterdi. Bu sırada BtcTurk gibi borsaların hacmi geçen yıla kıyasla birkaç kat büyüdü.

coinaridoshika

Patricia platformu hakkında herşey

Previous article

İran Santralleri Ucuz Bitcoin Madenciliği İçin çalışıyor.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa