Anasayfa

Visa, Dijital Paraya entegre oluyor.

0

Visa Inc., merkezi Foster, Kaliforniya, ABD’de bulunan bir Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketidir. Dünya genelinde, çoğunlukla Visa markalı kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar aracılığıyla elektronik fon transferlerini kolaylaştırır.

Bir blog yazısında Visa, fiat destekli dijital para birimlerinin veya sabit paraların ortaya çıkmasının, dijital para birimlerinin faydalarını ABD doları gibi mevcut para birimlerinin “istikrarı” ile birleştiren yeni bir ödeme yeniliği vaat ettiğini söyledi.

Şirketin para birimi kanalından bağımsız olarak insanlara, işletmelere ve ekonomilere değer katmaya odaklandığını açıklayan Visa şöyle diyor:

Paranın dünya genelinde nasıl hareket ettiğini yeniden şekillendiriyoruz ve bu, geniş bir teknoloji ve ortaklık yelpazesi izlemek anlamına geliyor. Bu bağlamda, dijital para birimleri elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam etmemiz için heyecan verici bir yol sunuyor: yeni ticaret biçimlerini desteklemek için ağımızı genişletiyoruz.

Şirket, stabilcoins kavramının “fintech’lerin ötesinde çekiş” kazandığını ve şimdi “finansal kurumları ve merkez bankalarını içerdiğini” iddia ediyor. Tüketiciler ve işletmeler de dijital para birimlerini benimserken, raporlar stabilcoin dolaşımının hızla büyüdüğünü gösteriyor.

Kaynakça

 

coinaridoshika

Cardano (ADA) Vaatleri

Previous article

Tether ₮

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Anasayfa